Book Tag #1

Książkowe fakty o mnie!

Dzień dobry!

Wiem, że moda na Book Tagi minęła jakieś parę lat temu, ale naszła mnie nieodparta ochota na odpowiedzenie na kilka pytań odnośnie moich preferencji i zwyczajów czytelniczych. Więc czemu miałabym sobie odmawiać tej przyjemności.

Dołączycie?

1. Po jakie książki najczęściej sięgasz i na co zwracasz uwagę przy wyborze?
Nie ma książek, po które sięgam najczęściej, bo za każdym razem mam ochotę na coś zupełnie innego. I właśnie tym się kieruje wybierając je. Aktualną zachcianką.

2. Ile czasu w ciągu dnia spędzasz średnio na czytaniu?
Staram się czytać kiedy tylko mam na to chwilę. Bywa, że jest to pół godziny, dwie godziny, a zdarza się też kompletny brak czasu. Ale pół godziny to minimum na dzienną lekturę.

3. Każdy miał swoje początki. Pamiętasz pierwszą książkę jaką przeczytałaś/eś? Jaka to była pozycja?
Pierwsza prawdziwa książka, jaką przeczytałam, to był „Konik garbusek” Jerszowa. Miałam wtedy sześć lat i dostałam ją w nagrodę za zakończenie klasy zerowej. Dopiero później się dowiedziałam, że poezja rosyjska nie jest najlepszym wyborem dla dziecka. Wtedy mi to jednak nie przeszkadzało. Literki się dodawały.

4. Lektura szkolna, której nienawidziłaś/eś, a do której chętnie byś wrócił/a?
Myślę, że jakby się tak zastanowić, to znalazłoby się przynajmniej kilka takich książek. Jedną z nich na pewno jest „Nad Niemnem” Orzeszkowej, bo ja po prostu lubię zaściankowość XIX wiecznej Polski i ogólnie Europy. Na tamtą chwilę książka niestety mnie przerosła.

5. Z jakim bohaterem książkowym się utożsamiasz?
Bardzo chcę wierzyć, że mam coś wspólnego z Anią Shirley. Obie kochamy bujać w obłokach, obie wymyślamy historie i jesteśmy romantyczkami. Ja niestety nie potrafię być taką optymistką.

6. Styl pisania którego autora/autorki najbardziej Ci odpowiada?
Paullina Simons, Wioletta Sawicka, Anita Scharmach, Artur Urbanowicz. Jest ich wielu, ale te osoby mogę polecać w ciemno.

7. Jaka książka sprawiła Ci ostatnio zawód czytelniczy?
Ostatnio czytana książka, która mi się nie spodobała to „Barbarzyńcy w Krainie Fetoru”. Pozycja dziecięca, ale kompletnie pokrzywiona. Dzieci cały czas wymykały się śmierci, straszne!

8. Czy przerażają Cię grube książki?
Kocham grubaski, ale mam zawsze taki lęk, że zajmą mi zbyt dużo czasu i na blogu zbyt długo nie pojawi się nowa recenzja… Wiem, głupie ograniczanie się.

9. Jaka jest Twoja ulubiona para (niekoniecznie romantyczna) z książek?
Ania i Gilbert (Ania z Zielonego Wzgórza), Tatiana i Aleksander (Jeździec miedziany), Daniel i Fermin (Cień wiatru). Ale taka naj naj, to jednak Tatiana i Aleksander.

10. Najzabawniejsza scena z książek jaką pamiętasz?
Praktycznie całość trylogii o Wiktorii Biankowskiej Katarzyny Bereniki Miszczuk. Płakałam ze śmiechu przez całe trzy książki.

– Boże przenajświętszy, to wy!- zawołał [Gabriel].
Nie miał jednak zbyt wiele czasu, by zdumieć się porządnie. Szatan zerwał się na równe nogi, zrzucając na ziemię talerz pełen eklerek, i krzyknął, pokazując palcem na Archanioła:
– HA!!! Użyłeś nadaremno!

„Ja, potępiona”

11. Największy „wyciskacz łez” wśród książek?
Bezsprzecznie „Jeździec miedziany” Paulliny Simons. Nie ma sobie równych. Płaczę na samo wspomnienie.

12. Jak nie czytam to… ?
Oglądam seriale (wraz z mężem uwielbiamy w ten sposób kończyć każdy dzień -> Seriale), eksperymentuję w kuchni i bawię się z dziećmi. Robię zdjęcia na Instagram, piszę recenzję, chodzę na spacery, słucham muzyki i piszę do szuflady.


Jeśli macie ochotę czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzu. Gdybyście mieli chęć odpowiedzieć tylko na jedno z pytań, nie ma sprawy! Pogadamy sobie 😉

Masz pomysł na Book Tag tematyczny, chętnie go poznam. Możemy go zorganizować razem.

Tags:
Agencja Reklamy Arte Studio