Konkurs!!

Dzień dobry
tym, którzy nie zapomnieli o swoim wewnętrznym dziecku 🙂
Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta 😉
Na konkurs zapraszam jednak również tych, którzy tego dziecka już w sobie nie czują.


Do wygrania jest poniższa książka:

Poruszająca! Uświadamia nam dorosłym, z jak poważnymi problemami borykają się dzieci i jak bardzo jesteśmy im potrzebni na co dzień.
„Odkąd byłem zupełnie mały, chciałem zabić niebo”. Tak zaczyna swą opowieść główny bohater książki i zarazem jej narrator, dziewięcioletni Ikar zwany Cukinią, który wychowuje się w patologicznej rodzinie. Kiedy w dramatycznych okolicznościach ginie jego matka, chłopiec trafia do domu dziecka. Świat dorosłych i ich problemy –sprawy nie dla kilkulatków –widziane oczyma dzieci głęboko poruszają W nowym miejscu Cukinię otacza gromada dzieciaków, z których każde ma własną niełatwą historię. Odwiedza go policjant, który prowadził sprawę śmierci jego matki i przywiózł go tam. Mężczyzna i chłopiec zaprzyjaźniają się i ta przyjaźń odmieni ich życie.

W powieści łzy wzruszenia przeplatają się ze śmiechem; nie ma w niej najmniejszej nuty ckliwości czy sentymentalizmu. Adresowana do dorosłych nie unika trudnych tematów; pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy –i sporo się nauczyć.

Film „Nazywam się Cukinia”, który powstał na podstawie książki (po raz pierwszy ukazała się w 2007 r. i nosiła tytuł To ja, Matołek), w 2017 r. zdobył Cezara za najlepszy film animowany i najlepszą adaptację, był także nominowany do Oscara za najlepszy film animowany. Zdobył nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2016 oraz wiele nagród i nominacji na innych festiwalach filmowych.


Zadanie konkursowe:

Dokończ zdanie:
Z okresu dziecięcego najwspanialej wspominam…

Odpowiedź może być jednym zdaniem, może być zdjęciem, bądź rysunkiem, a może być całym wypracowaniem bądź wierszem. Pełna dowolność.

Regulamin:
1. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Świat Książki, a organizatorem właścicielka bloga Kanapa Literacka;
2. Konkurs trwa w terminie 1-14 czerwca;
3. Zadanie konkursowe realizujemy w komentarzu pod tym wpisem maksymalnie do 14 czerwca do północy. Późniejsze wpisy będą nieważne;
4. Zwycięzca zostanie ogłoszony do 20 czerwca w osobnym wpisie, będzie miał 3 dni na przesłanie adresu do wysyłki książki;
5. Jeśli uczestnik chce być powiadomiony o zwycięstwie drogą mailową proszony jest o pozostawienie adresu pod swoim zgłoszeniem konkursowym;
6. Nagrodą jest egzemplarz książki „Nazywam się cukinia”. Za wysyłkę odpowiada organizator;
7. Uczestnik musi posiadać adres korespondencyjny na terenie Polski;
8. Zastrzegam sobie prawo do małych zmian w regulaminie, o których będę informowała.

Będzie mi bardzo miło jeśli:
* polubicie fp Kanapy Literackiej
* udostępnicie informację o konkursie na swoich profilach
* zaobserwujecie Kanapę Literacką na Instagramie

POWODZENIA!!

Agencja Reklamy Arte Studio