„Twoja niezwykła podróż”
J

uż od bardzo, bardzo dawna miałam chrapkę na kolorowankę dla dorosłych. Głównie z czystej ciekawości. Widząc jaką popularnością zaczynają się cieszyć tego typu wydania intrygował mnie ich fenomen. Chciałam poczuć na własnej skórze ich relaksacyjny i hipnotyczny wpływ. I pewnego dnia wydawnictwo SQN spełniło moje fantazje. We współpracy z Loney Planet wydali kolorowankę o od zawsze pasjonującej mnie tematyce:

„Twoja niezwykła podróż.
100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego”

Myślę, że wielu z nas pasjonuje opcja podróżowania i poznawania najpiękniejszych zakątków naszej planety. Kolorowanka daje nam niepowtarzalną okazję do obejrzenia aż stu takich miejsc i dodatkowo ubarwienia ich wedle naszej wyobraźni.
Zachęcona taką perspektywą czym prędzej zamówiłam egzemplarz tego cudeńka.

Kolorowanka prezentuje się bardzo ciekawie. Grafiki do pokolorowania są rozmieszczone na jednej stronie, zdarza się kilka podwójnych. Spotykamy tu różne typy światowej architektury od piramid po witraż katedry Notre-Dame i zabudowania pięknego Galma Stan w Szwecji. Wiele bajecznych widoków obrazujących przyrodę: Wielki Kanion, jaskinie, puszcze i parki narodowe, a także przedstawicieli świata ludzi i zwierząt. Papugi i jaszczurki dają niezwykłe pole do popisu dla wyobraźni.
Od strony technicznej wszystko wygląda dobrze. Nie do końca wiedziałam na co zwracać uwagę, ale myślę, że przede wszystkim powinien być to papier. Co prawda przy kolorowaniu używałam tylko kredek, ale stronice są stosunkowo grube, więc myślę, że można śmiało próbować z mazakami, farbkami i innymi narzędziami pracy malarskiej. Kolorując dociskałam kredki dosyć mocno kilkakrotnie poprawiając jedno miejsce, a rysunek po drugiej stronie nie uległ odkształceniom, więc jakość papieru jest bez zarzutu. Strony sklejone są w tak dogodny sposób, że można je swobodnie odginać w celu wypełnienia kolorem załomów przy samym środku.

Jakie są moje wrażenia?
Jako dziecko zawsze bardzo lubiłam kolorować i rysować, poświęcałam temu długie godziny. Niestety jak się okazało na dzieciństwie sie skończyło. Zabawa podziałała na mnie zupełnie odwrotnie i zamiast się zrelaksować miałam ochotę połamać i pogryźć kredki. Zupełnie się tego nie spodziewałam, ale moja cierpliwość przeszła ciężką próbę. Poza tym należy nadmienić, że jeśli kolorowanki mają jakieś poziomy trudności, to ta powinna mieć zasłużony high level i być przeznaczona dla osób z większym doświadczeniem. Ilość detali w krajobrazach przyprawiały o zawrót głowy, a po dokładniejszym przyjrzeniu się o oczopląs.

Co mnie bardzo zraziło to pewne niedopracowania i niedociągnięcia, z którymi nie do końca wiedziałam co zrobić. Było ich trochę i zupełnie dezorganizowały pracę, bo same w sobie przypominały bazgroły. Na zdjęciach postaram się przedstawić o co konkretnie chodzi.

Reasumując to naprawdę świetna pozycja dla pasjonatów kolorowania. Piękna, wymagająca, rozbudzająca wyobraźnię i kreatywne myślenie. Ukazująca w niezwykły sposób piękno naszej planety, jej różnorodność i wielorakość. Sam pomysł na tematykę jest bardzo oryginalny na tle dziesiątek wydań, które zalały rynek.
Niestety, jak z żalem odkryłam, ja zupełnie sie do tego nie nadaję…

Agencja Reklamy Arte Studio