APOSTROF już trwa!

Już od dzisiaj, czyli 16 aż do 22 maja, na terenie naszego kraju odbywa sie pierwszy

Międzynarodowy Festiwal Literatury APOSTROF.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Empik. Przez siedem dni w ośmiu miastach odbędzie sie ponad siedemdziesiąt wydarzeń literackich. Ich bohaterami będą najlepsi polscy pisarze i wielu zagranicznych gości. Spotkania odbywają się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Szczecinie. Spotkania w salonach Empik i Teatrze Powszechnym odbywają się pod hasłem „Czytaj dalej”, które jest sloganem przewodnim pierwszej edycji festiwalu.
Naszymi rodzimymi gwiazdami będą m.in.: Marta Abramowicz, Krystyna Mirek, Katarzyna Bonda, Sylwia Chutnik, Jakub Ćwiek, Katarzyna Grochola, Karol Modzelewski, Łukasz Orbitowski, Olga Tokarczuk, J.L. Wiśniewski, Andrzej Ziemiański.
Z zagranicy przybędzie do nas wiele niesamowitych twórców. Będą to m.in.: Paullina Simons (!!!), Diane Ducret, Jaume Cabre, Lars Saabye Christensen, Marc Elsberg.

Jak widzicie na fana książki czeka cały wachlarz atrakcji. Prawdopodobnie uda mi się odwiedzić warszawski Teatr Powszechny, gdzie gościć będzie Paullina Simons, oraz rzucę takim szybkim okiem na imprezę równoległą, czyli Targi Książki w Warszawie.
Święto Książki ma w naszym kraju coraz głośniejszy wydźwięk. To dziwne, bo cały czas jakieś statystyki starają nam się wmówić, że Polacy nie czytają. Osoby, które wymieniłam to tylko mała namiastka tego co nastąpi, bo planowane są spotkania z ponad setką autorów i krytyków literatury. Szczegółowy program znajdziecie klikając >>>TUTAJ<<<.

Moja metropolia została niestety pominięta przy organizacji tego przedsięwzięcia, a mamy aż dwa Empiki i dzisiaj gości w niej sam Remigiusz Mróz! 😉 Wierzę, że to nic straconego, bo to w końcu dopiero pierwsza edycja festiwalu.

Czy planujecie wziąć udział w festiwalu?
Prawdopodobnie jesteście większymi szczęściarzami i nie będziecie musieli pokonywać pół Polski…
Kogo z wymienionych autorów zobaczylibyście najchętniej?

Pozdrawiam,
Monika

Tags:
Agencja Reklamy Arte Studio